Senarai Calon BN Sabah PRU14

Senarai Calon BN Sabah PRU14

Berikut senarai calon Barisan Nasional Sabah yang akan bertanding PRU-14

PARLIMEN P.167 KUDAT

Datuk Abdul Rahim Bakri (UMNO)

DUN N.01 BANGGI

Datuk Abdul Mijul Unaini (UMNO)

DUN N.02 TANJONG KAPOR

Datuk Seri Teo Chee Kang (LDP)

DUN N.03 PITAS

Datuk Bolkiah Ismail (UMNO)

PARLIMEN P.168 KOTA MARUDU

Datuk Dr Maximus Johnity Ongkili (PBS)

DUN N.04 MATUNGGONG

Julita Majunki (PBS)

DUN N.05 TANDEK

Datuk Anita Baranting (PBS)

PARLIMEN P.169 KOTA BELUD

Datuk Seri Dr Md Salleh Md Said Keruak (UMNO)

DUN N.06 TEMPASUK

Datuk Musbah Jamli (UMNO)

DUN N.07 KADAMAIAN

Ewon Benedick (UPKO)

DUN N.08 USUKAN

Datuk Japlin Akim (UMNO)

PARLIMEN P.170 TUARAN

Datuk Seri Wilfred Madius Tangau (UPKO)

DUN N.09 TAMPARULI

Datuk Jahid Jahim (PBS)

DUN N.10 SULAMAN

Datuk Seri Hajiji Noor (UMNO)

DUN N.11 KIULU

Datuk Joniston Bangkuai (PBS)

PARLIMEN P.171 SEPANGGAR

Datuk Seri Abd Rahman Dahlan (UMNO)

DUN N.12 KARAMBUNAI

Datuk Jainab Ahmad (UMNO)

DUN N.13 INANAM

Datuk Johnny Goh (PBS)

P.172 KOTA KINABALU

Datuk Joseph Lee Han Kyun (PBS)

DUN N.14 LIKAS

Datuk Chin Su Ying (LDP)

DUN N.15 API-API

Datuk Dr Yee Moh Chai (PBS)

DUN N.16 LUYANG

Dr Pamela Yong (MCA)

PARLIMEN P.173 PUTATAN

Datuk Dr Marcus Mojigoh (UPKO)

DUN N.17 TANJUNG ARU

Datuk Edward Yong Oui Fah (PBS)

DUN N.18 PETAGAS

Datuk Seri Yahya Hussin (UMNO)

PARLIMEN P.174 PENAMPANG

Ceasar Mandela Malakun (UPKO)

DUN N.19 KAPAYAN

Datuk Francis Goh Fun Shun (MCA)

DUN N.20 MOYOG

Datuk Donald Peter Mojuntin (UPKO)

PARLIMEN P.175 PAPAR

Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (UMNO)

DUN N.21 KAWANG

Datuk Ghulam Haidar Khan Bahadar (UMNO)

DUN 22 PANTAI MANIS

Datuk Abdul Rahim Ismail (UMNO)

PARLIMEN P.176 KIMANIS

Datuk Seri Anifah Aman (UMNO)

DUN N.23 BONGAWAN

Datuk Mohamad Alamin (UMNO)

DUN N.24 MEMBAKUT

Datuk Mohd Arifin Mohd Arif (UMNO)

PARLIMEN P.177 BEAUFORT

Datuk Azizah Mohd DUN ( UMNO)

DUN N.25 KLIAS

Datuk Isnin Aliasnih (UMNO)

DUN N.26 KUALA PENYU

Datuk Limus Jury (UPKO)

PARLIMEN P.178 SIPITANG

Yamani Hafez Musa (UMNO)

DUN N.27 LUMADAN

Matbali Musah (UMNO)

DUN N.28 SINDUMIN

Datuk Sapawi Ahmad (UMNO)

PARLIMEN P.179 RANAU

Datuk Dr Ewon Ebin (UPKO)

DUN N.29 KUNDASANG

Datuk Dr Joachim Gunsalam (PBS)

DUN N.30 KARANAAN

Datuk Masidi Manjun (UMNO)

DUN N.31 PAGINATAN

Datuk Abidin Madingkir (UPKO)

PARLIMEN P.180 KENINGAU

Datuk Daniel Kinsik (PBS)

DUN N.32 TAMBUNAN

Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)

DUN N.33 BINGKOR

Peter Aliun (PBS)

DUN N. 34 LIAWAN

Datuk Sairin Karno (UMNO)

PARLIMEN P.181 TENOM

Datuk Rubin Balang (UMNO)

DUN N.35 MELALAP

Datuk Seri Radin Malleh (PBS)

DUN N.36 KEMABONG

Jamawi Jaafar (UMNO)

PARLIMEN P.182 PENSIANGAN

Arthur Joseph Kurup (PBRS)

DUN N.37 SOOK

Datuk Ellron Angin (PBRS)

DUN N.38 NABAWAN

Datuk Bobbey Ah Fang Suan (UPKO)

PARLIMEN P.183 BELURAN

Datuk Seri Dr Ronald Kiandee (UMNO)

DUN. N.39 SUGUT

Datuk James Ratib ( UMNO)

DUN N.40 LABUK

Abd Rahman Kongkawang (PBS)

PARLIMEN P.184 LIBARAN

Datuk Zakaria Mohd Edris @ Tubau (UMNO)

DUN N.41 GUM-GUM

Datuk Juslie Ajirol (UMNO)

DUN N.42 SUNGAI SIBUGA

Tan Sri Musa Aman (UMNO)

PARLIMEN P.185 BATU SAPI

Datuk Linda Tsen Thau Lin (PBS)

DUN N.43 SEKONG

Datuk Samsudin Yahya (UMNO)

DUN N.44 KARAMUNTING

Lim Kai Min (LDP)

PARLIMEN P.186 SANDAKAN

Datuk Lim Ming Hoo (LDP)

DUN N.45 Elopura

Chan Tzun Hei (GERAKAN)

DUN N.46 TANJUNG PAPAT

Datuk Seri Raymond Tan Shu Kiah (GERAKAN)

PARLIMEN P.187 KINABATANGAN

Datuk Bung Moktar Radin (UMNO)

DUN N.47 KUAMUT

Datuk Masiung Banah (UPKO)

DUN N.48 SUKAU

Datuk Saddi Abdul Rahman (UMNO)

PARLIMEN P.188 SILAM

Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (UMNO)

DUN N.49 TUNGKU

Mizma Apehdullah (UMNO)

DUN N.50 LAHAD DATU

Datuk Mohammad Yusof Apdal (UMNO)

DUN N.51 KUNAK

Datuk Nilwan Kabang (UMNO)

PARLIMEN P.189 SEMPORNA

Datuk Ramlee Marahaban (UMNO)

DUN N.52 SULABAYAN

Datuk Harman Mohamad (UMNO)

DUN N.53 SENALLANG

Datuk Nasir Sakaran (UMNO)

DUN N.54 BUGAYA

Razak Sakaran (UMNO)

PARLIMEN P.190 TAWAU

Datuk Dr Mary Yap Kain Ching (PBS)

DUN N.55 BALUNG

Datuk Osman Jamal

DUN N.56 APAS

Datuk Nizam Abu Bakar Titingan (UMNO)

DUN.57 Sri Tanjong

Lo Suh Fui (PBS)

PARLIMEN P.191 KALABAKAN

Datuk Seri Abdul Ghapur Salleh (UMNO)

DUN N.58 MEROTAI

Lim Ting Kai (LDP)

DUN N.59 TANJUNG BATU

Datuk Hamisa Samat (UMNO)

DUN N.60 SEBATIK

Datuk Abdul Muis Picho (UMNO)

Loading...

Leave a Reply

arrow